top of page

Кроки процесу медіації: Путівник

Медіація - це мистецтво вирішення конфліктів, де нейтральна третя сторона, медіатор, допомагає сторонам знайти спільне, задовільняюче усіх рішення. Цей процес може бути незрозумілим для тих, хто з ним не знайомий, тому я хочу поділитися ключовими кроками процесу медіації, щоб показати, як це працює.

1. Попередній контакт та підготовка

Перед початком медіації медіатор зустрічається з кожною стороною окремо, щоб зрозуміти основні аспекти конфлікту та визначити готовність сторін до діалогу та можливість проведення медіації (медіабельність). Це також час, коли медіатор пояснює правила та процедури, включаючи конфіденційність та добровільність участі.

2. Відкриття медіації, вступна фаза

На першій спільній зустрічі медіатор представляє себе, пояснює процес медіації, правила поведінки та ролі учасників. Сторони мають змогу висловити свої очікування від процесу, власне бачення конфлікту, озвучити свої позиції в ньому. Це допомагає медіатору та сторонам зрозуміти проблему з різних перспектив. За потреби, медіатор може організовувати індивідуальні зустрічі зі сторонами для зняття напруження або прояснення конфіденційних питань.

3. Дослідження інтересів

Цей крок полягає у виявленні справжніх потреб, бажань та інтересів за позиціями, які сторони представляли на початку процесу. Медіатор, за допомогою інструментів ефективної комунікації, допомагає сторонам розуміти, що їх об'єднує, а що розділяє.

4. Пошук варіантів

Сторони разом з медіатором працюють над створенням можливих варіантів вирішення конфлікту. Цей етап сприяє креативному мисленню та пошуку взаємовигідних рішень.

5. Переговори та досягнення угоди

На основі сформульованих опцій сторони переходять до обговорення та переговорів, щоб виокремити та зафіксувати прийнятне для усіх рішення. Медіатор допомагає зосередитись на інтересах та зберігати конструктивний діалог.

6. Закриття медіації

На завершальному етапі медіатор переконується, що всі питання обговорено та сторони задоволені угодою. Медіатор може також обговорити можливі кроки для подальшого виконання угоди та запобігання майбутнім конфліктам.

Медіація - це шлях до знаходження миру та взаєморозуміння. Вона дозволяє сторонам контролювати процес і результат, зберігаючи при цьому їхні відносини та гідність. Якщо ви опинилися у складній ситуації, пам'ятайте, що медіація може стати вашим мостом до вирішення конфлікту.7 переглядів0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page