top of page

Магія конфлікту. Асертивна комунікація

Сьогодні я розповім про асертивну комунікацію - навичку, яка не лише покращує наші відносини, але й дарує внутрішню гармонію та впевненість. Асертивність - це не про конфлікт чи самоствердження за рахунок інших. Це про здатність чесно та відкрито висловлювати свої думки, почуття та потреби, поважаючи при цьому права інших.

Ось кілька порад, які допоможуть вам стати більш асертивними:

Знайте свої права та потреби. Важливо усвідомлювати, що ваші думки, почуття та потреби мають значення. Вірте в себе та своє право висловлювати їх.

Виражайте себе чітко та конкретно. Чітке формулювання своїх думок і почуттів спрощує їх сприйняття оточуючими. "Мені було б комфортніше, якби ми..." замість "Ти завжди...".

Активно слухайте. Асертивність також про вміння слухати. Зосередьте увагу на тому, що говорить співрозмовник, відкладіть свої судження та спробуйте зрозуміти точку зору іншого.

Встановіть межі. Не бійтеся говорити "ні", коли це необхідно. Встановлення меж – це не лише про захист ваших інтересів, а й про повагу до себе.

Практикуйте "Я-висловлювання". Починайте свої фрази з "Я відчуваю...", "Я думаю...", щоб відповідальність за висловлені думки та почуття була вашою, а не нав'язана співрозмовнику.

Тренуйте емоційний інтелект. Вміння керувати своїми емоціями та розуміти емоції інших є ключем до ефективної асертивної комунікації.

Будьте готові до консенсусу. Іноді асертивність означає знаходження золотої середини, де потреби обох сторін задовольняються.

Більше про навички та інструменти ефективної комунікації ви можете дізнатись на наших вебінарах, тренінгах та навчанні. І пам'ятайте, асертивність - це процес навчання та розвитку. Не критикуйте себе за помилки, а використовуйте їх як можливість для зростання. Як ваш медіатор та фасилітатор, я завжди готовий допомогти вам у розвитку цієї важливої навички.2 перегляди0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page