top of page

Порада 7

Озвучити та назвати ці емоції, відчуття, реакції вголос, якщо вийде, спробувати знайти внутрішні причини реакцій.

Порада 7

Ми вже пройшли половину шляху до успішного вирішення нашої конфліктної ситуація та, насправді, зроблено вже далеко більше половини роботи.
На цьому кроці ми підсумуємо те, що відчули на шостому кроці та ідентифікуємо і опишемо емоції та почуття, які збурює та піднімає в нас наш конфлікт.
Різниця із попереднім кроком в тому, що тепер ми намагатимемось не занурюватись емоційно в переживання, а просто, відсторонено, назвемо та випишемо на аркуші наші відчуття. За основу можна взяти будь-яку класифікацію, карту чи опис емоцій, приклад – колесо емоцій Плутчіка на картинці під постом.
Далі, якщо в нас вийде, ми тверезо та, знову ж таки відсторонено, спробуємо визначити внутрішні причини наших емоційних реакцій. Які саме думки, спогади, передбачення, судження чи переконання викликають той чи інший емоційний стан, який ми вже побачили та ідентифікували. Все виявлене також занотуємо.
Цей опис наших емоцій, почуттів, станів та причин ми зробимо для наступного кроку, який переверне все з ніг на голову, буквально 😉
Таким чином, крок 7 – озвучити та назвати ці емоції, відчуття, реакції вголос, якщо вийде, спробувати знайти внутрішні причини реакцій.

bottom of page