Коли ж нам може стати в нагоді медіація.
Закон про медіацію говорить, що у будь-яких конфліктах (спорах), у тому числі цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних, а також у справах про адміністративні правопорушення та у кримінальних провадженнях з метою примирення потерпілого з підозрюваним (обвинуваченим).
Ойой 😉, цивільна дефініція верхи на адміністративній дефініції і кримінальною дефініцією поганяє, а господарські і сімейні стоять за трудовим тином і плачуть (або сміються 😉).
Якщо ж цю виставу перекласти українською, то матимемо живих людей, у яких вряди-годи стаються неприємні ситуації з іншими людьми. Якісь непорозуміння, суперечки, різні погляди з того, чи іншого приводу.
Але внутрішні переконання цінності та емоційне забарвлення ситуації не дають їм домовитись про розрішення та вихід із неї.
Або ж хтось, через незнання, неуважність або з інших причин, втрапив у халепу, яка внесена до розділів Кодексу України про адміністративні правопорушення або Кримінального кодексу України, де описується незначні злочини, првопорушення та проступки, і можливе вирішення проблеми через домовленість та примирення сторін.
Ще є таке поняття як відновне правосуддя, але про нього згодом.
Так от, перш ніж ідентифікувати суперечку та непорозуміння між людьми в юридичних термінах різних кодексів, є чудова нагода спробувати вирішити конфліктну ситуацію через процедуру медіації.
Comentarios