top of page

Магія конфлікту. Нагода для медіації.

Оновлено: 5 лип. 2023 р.

Коли ж нам може стати в нагоді медіація.

Закон про медіацію говорить, що у будь-яких конфліктах (спорах), у тому числі цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних, а також у справах про адміністративні правопорушення та у кримінальних провадженнях з метою примирення потерпілого з підозрюваним (обвинуваченим).

Ойой 😉, цивільна дефініція верхи на адміністративній дефініції і кримінальною дефініцією поганяє, а господарські і сімейні стоять за трудовим тином і плачуть (або сміються 😉).

Якщо ж цю виставу перекласти українською, то матимемо живих людей, у яких вряди-годи стаються неприємні ситуації з іншими людьми. Якісь непорозуміння, суперечки, різні погляди з того, чи іншого приводу.

Але внутрішні переконання цінності та емоційне забарвлення ситуації не дають їм домовитись про розрішення та вихід із неї.

Або ж хтось, через незнання, неуважність або з інших причин, втрапив у халепу, яка внесена до розділів Кодексу України про адміністративні правопорушення або Кримінального кодексу України, де описується незначні злочини, првопорушення та проступки, і можливе вирішення проблеми через домовленість та примирення сторін.

Ще є таке поняття як відновне правосуддя, але про нього згодом.

Так от, перш ніж ідентифікувати суперечку та непорозуміння між людьми в юридичних термінах різних кодексів, є чудова нагода спробувати вирішити конфліктну ситуацію через процедуру медіації.

18 переглядів0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page