top of page

Магія конфлікту. Медіація миру.

Оновлено: 5 лип. 2023 р.

Ми всі і близько не уявляємо з якою кількістю конфліктів Україна стикнеться після завершення гострої фази протистояння із московією, яке відбувається зараз на сході і півдні нашої країни. Коли загарбницьке військо буде вигнане з наших територій ми залишимось розгрібати все те, що вони натворили. А творити, вірніше спотворювати, Росія почала задовго до 2014 року.

Вони зникнуть, тим чи іншим чином, а ми залишимось із тими громадянами та громадами, які відверто виступали за російський світ, і з тими, хто потайки бажав жити в загальній московії типу СРСР, або просто не противився цій агресії. Також є ті, хто обстоює повну незалежність країни у прийнятті рішень, а також ті, хто сподівається на інтеграцію України в західні інституції. Таке картате розмаїття ми маємо вже зараз і протиріччя тільки загострюватимуться в подальшому, коли увага не буде прикута до щоденних фронтових подій. І за всім цим стоятимуть люди, долі, досвід і позиції.

В ці надзвичайно складні процеси будуть, без сумніву, втручатись і політикум Євросоюзу, і США, і Росії зі своїми позиціями, інтересами та впливами.

Чи буде у всьому цьому шарварку місце і роль медіації? Безсумнівно. І сподіваюсь, що медіаційна спільнота буде готова до викликів, які постануть перед нами вже в найближчому майбутньому.

6 переглядів0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page