top of page

Магія конфлікту. Бій з Тінню.

Оновлено: 5 лип. 2023 р.

Наша Тінь - це всі наші почуття, бажання, риси характеру, які ми відмовляємося приймати в собі через страх бути відторгнутими значимими для нас людьми. Ми просто перестаємо усвідомлювати це неприйнятне для нас, витісняємо його в несвідоме. Поняття Тіні запровадив засновник аналітичної психології Карл Густав Юнг.

Тінь з’являється в нашому самому ранньому дитинстві, коли дитина, повністю залежна від батьків та близьких, підлаштовується під вимоги, очікування та стереотипи свого оточення, відкидаючи та витісняючи свої внутрішні індивідуальні якості, бажання та прагнення. До прикладу – хлопчики не можуть бути ніжними та чутливими, дівчатка не можуть проявляти лідерські якості, сексуальні прояви – це щось ганебне. Так закладаються перші внутрішні конфлікти, які потім Тінню супроводжують нас усе наше життя, аж до їх пропрацювання.

Така в нас гра, такий цікавий квест.

Віднайти та побачити наші Тіньові прояви напряму, самостійно, надзвичайно важко. Самий простий спосіб їх ідентифікації – це роздивитись і вивчити наших опонентів в конфліктних ситуаціях, адже найбільше нас дратує в інших те, що ми не приймаємо і не визнаємо у собі. Тому наші вороги є найкращими нашими дзеркалами, вчителями та друзями, які підштовхують нас розібратись з нашими внутрішніми кризами та негараздами.

Ну а для чого це нам потрібно – то вже інша тема…

5 переглядів0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page