top of page

Магія конфлікту. Метапозиція.

Оновлено: 5 лип. 2023 р.

«Неможливо вирішити проблему на тому ж рівні, на якому вона виникла. Потрібно стати вище цієї проблеми, піднявшись на наступний рівень» - Альберт Ейнштейн.

В конфліктних ситуаціях наші емоції захоплюють нас настільки, що ми втрачаємо контроль над своїми реакціями, не можемо мислити розумно та логічно, приймати зважені рішення. Знаходячись всередині чогось можна дивитись на це тільки з середини.

Для того, щоб побачити всю картину, знайти вихід із ситуації, усвідомити її причини та наслідки в цілому потрібно вийти за її межі.

Для цього і існує метод створення Метапозиції. Цей метод активно застосовують в психології, особливо в нейролінгвістичному програмуванні але психологи допускають одну суттєву неточність. Психологія говорить про сприйняття самого себе в ситуації зі сторони, з точки зору стороннього безпристрасного спостерігача.

Насправді – Метапозиція, навіть якщо дослівно перекласти частку мета-, це над- позиція. Тобто точка не зі сторони, оскільки це буде той самий рівень, а зверху.

Справжня і ідеальна Метапозиція щодо всіх наших обставин – це позиція Творця усієї реальності. Але для нас, зі зрозумілих причин, вона недосяжна. Та ми можемо спробувати хоча б трохи наблизитись, піднятись на один рівень вище.

За необхідності можна залучити в ситуацію третю сторону, яка має досвід і компетенцію роботи із проблемними ситуаціями. Це може бути психолог, медіатор, може навіть священник або просто хороший друг, який сам перебуваючи поза конфліктом зможе підняти сторони конфліктної ситуації та вивести їх на Метапозицію.

Тільки ставши вище ми отримаємо нову перспективу, відкриємо нові горизонти усвідомленості, по новому побачимо поточні процеси та зможемо їх оцінити неемоційно. А вже на основі висновків, сформульованих в Метапозиції можна рухатись до вирішення проблеми.

Перебуваючи в конфлікті ми стаємо його невід’ємною частиною, а конфлікт стає частиною нас, захоплюючи нас емоційно та енергетично, таким чином позбавляючи нас ресурсів для виходу із ситуації. Метапозиція дає нам можливість відновити втрачені ресурси та розібратись в конфлікті.373 перегляди0 коментарів

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page