top of page

Магія конфлікту. Від страху до впевненості.

Оновлено: 5 лип. 2023 р.

На мапі емоцій страх, а це по суті своїй лиш конструктивна емоція, яка у всі часи допомагала нам вижити та уникати усіляких негараздів через автоматичні інстинктивні реакції «бий, замри, біжи», має своєю протилежністю емоцію радості.

Наші страхи, окрім захисної функції, мають ще й трансформуючу функцію переходу наших станів з тривожності в протилежні – спокій, впевненість, піднесення, навіть радість. Зараз поясню як це відбувається та як посприяти такій трансформації. Насправді все дуже просто, що б нам не розказували психологи 😉

Сам по собі страх не є негативною емоцією, як ми звикли вважати, за умови, що ми не впадаємо у відчай та не занурюємось в переживання з головою.

На шкалі дуальної пари «страх-радість» існує безліч проміжних станів: паніка, страх, тривожність, занепокоєння, спокій, впевненість, піднесення, радість.

Але страхів не потрібно уникати, а тим більше їх боятись, як не дивно це звучить. Ці емоції потрібно використовувати як дружні підказки для можливостей нашого росту та розвитку. Ми зможемо це зробити тільки подружившись з ними.

Отже, перше що треба зробити – це визнати, що: «так, в мене є страх, я боюся і це нормально для ситуації невизначеності».

Далі - вивчити, як наше тіло відгукується на страх, чи тривожність, де він (страх) знаходиться, це може бути дискомфорт в районі живота, сонячного сплетіння, спазм шлунка, ком в горлі.

Наступне – прийняти страх в собі, звернути, як тіло хоче реагувати – плакати, кричати, сховатись, щось робити, і дати собі можливість прожити ті реакції – виплакатись, викричатись, побігати, поприсідати, в межах розумного, звісно. Це нормальні реакції.

Продовжувати досліджувати себе – як змінюється стан після того, як ми дали тілу волю, після фізичної активності. Ми побачимо, що відчуття локалізуються та зменшуються.

Наступний крок – сприйняти наш страх як позитивну емоцію, спробувати «подружитись» з ним. Насправді так воно і є.

І далі відбувається диво – наш страх зменшується і перетворюється в спокій і впевненість в свої силах.

Українці, ми сильні, спокійні та впевнені в собі! Шануймося, ми того варті!

Отака магія.

В кого є потреба – буду радий допомогти подружитись з своїми страхами безкоштовно.



2 перегляди0 коментарів

Opmerkingen

Beoordeeld met 0 uit 5 sterren.
Nog geen beoordelingen

Voeg een beoordeling toe
bottom of page