top of page

Магія конфлікту. Трикстер в конфлікті як каталізатор змін.

Оновлено: 5 лип. 2023 р.

В нашому світі все існує дуальними парами, одночасно існують протилежності: день-ніч, світло-темрява, літо-зима, правда-кривда, добро-зло, любов-ненависть…, ряд безкінечний.

І ми, та й взагалі всі живі створіння, свідомо чи підсвідомо, тяжіємо до позитивних проявлень таких пар, все тягнеться до світла, хоче тепла, квітне та буяє влітку.

Із соціальних якостей, станів, почуттів та емоцій ми завжди хочемо мати позитивну частину дуальності, не зважаючи, яку з частин проявляємо самі. Ми прагнемо любові, а не ненависті; жити в радості, а не страху; мати достаток, замість нужди; бути здоровими і не хворіти…

І саме конфлікт, ні, не так, КОНФЛІКТ, є тим каталізатором, який провокує трансформацію негативних якостей пари у позитивні. Саме конфлікт дає нам енергію для переосмислення, простір для змін, спонукає та підштовхує нас до каталізу. Без конфліктів все б завмерло, зупинився б розвиток.

В міфах та казках різних культур саме для введення конфлікту в різні життєві ситуації з’являвся трикстер – лукавий та хитромудрий персонаж, який весело порушував фізичні та соціальні порядки і правила, збурював ситуацію, руйнуючи норми старого порядку, а потім відновлював його на новій основі та з новими правилами. Він одночасно творець і руйнівник, брехун і жертва обману. Поєднання рис трикстера можна віднайти в образах Меркурія, Гермеса, Прометея, Одіссея, Локі, Мефістофеля, Карлсона, капітана Джека Горобця, кота Бегемота, Джокера, Доктора Хауса, О.Б. Гранта, Кота в чоботях, Лисички-сестрички, Лиса Микити… можете продовжити в коментарях).

Єдине питання тільки в тому як ми входимо в конфліктні ситуації та як ми їх проживаємо – усвідомлено, використовуючи ту енергію для змін і покращення, чи несвідомо занурюючись все глибше і глибше в негатив.

З конфліктами можна працювати різними шляхами – самостійно, з юристами, психологами, тренерами-коучами, чи медіаторами - кому що до вподоби. Головне працювати свідомо і вірити, що все на краще.

Отака магія.

Консультую бажання і конфлікти, допомагаю в спорах, працюю зі сторонами разом і окремо, проводжу медіації, в тому числі і online. #медіація #mediation #медиация #медіатор #медиатор #конфлікт #конфликт #спір #суперечка #спор #переговори #переговоры1 перегляд0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page