top of page

Магія конфлікту. Кредити.

Оновлено: 5 лип. 2023 р.

За свою практику роботи із портфелями NPL, серед всього різнотрав’я, були в мене 2 показові конфлікти, які наглядно демонструють lose-lose стратегію у конфлікті банк-клієнт.

Перший – іпотечний роздрібний валютний кредит, 2009 рік, самий розпал кризи. Клієнт, порядний і свідомий громадянин, розуміючи свої труднощі із подальшим погашення тіла і відсотків через ріст курсу, звернувся до банку із проханням переглянути умови кредиту, знизити % ставку, перевести кредит у гривню по старому курсу або запропонувати щось своє. Фактично то були умови, які цей же банк, в подальшому зрозумівши перспективи валютних кредитів, безуспішно намагався нав’язати усім таким клієнтам. Але тоді згаданий порядний і свідомий клієнт отримав відмову, бо був перший, одинокий і сам-один проти банку і його підрозділу NPL. Врешті-решт той кредит випав на прострочку, пішов на примусове стягнення і не стягнувся, бо в квартирі були зареєстровані діти. Але то вже інша історія.

Другий – не маленький корпоративний кредит, квазі консорціумне кредитування, великі банки-кредитори, всяке різне забезпечення, але враховуючи специфіку бізнесу банки так і не змогли дійти згоди щодо стягнення, бо кожен тягнув собі, а клієнт цим користався і все врегульовувалось безкінечним реструктуризаціями на його умовах. Добре, що клієнт також був порядний і свідомий та цінував свою репутацію на ринку. Але результат для банків там теж був не блискучий.

От мені тепер цікаво, а що було б якби і в першому і в другому випадку до конфлікту була долучена третя сторона, яка б допомогла сторонам розібратися в позиціях, інтересах і альтернативах розвитку подій та дійти до win-win рішення? В першому випадку між банком і клієнтом, в другому – між банками-кредиторами.

Але як любила примовляти моя бабця: «Якби та коби, та в роті росли гриби, то був би не рот, а цілий город». Напевне щось знала про медіацію 😉

Отака магія.2 перегляди0 коментарів

Yorumlar

5 üzerinden 0 yıldız
Henüz hiç puanlama yok

Puanlama ekleyin
bottom of page