top of page

Чому треба уникати компромісу?

Чому саме бажано оминати компроміс ми розглянемо трохи нижче, а наразі давайте поміркуємо: чому більшість із нас вважає компроміс найкращим виходом із проблеми. - мабуть через те, що люди за результатом діалогу знаходять порозуміння в цілому досить швидко,

- а ще через те, що з’являється шлях, і сторони бачать світло в кінці тунеля, наче йдуть на зустріч одна одній,

- чи через те, що сторони продовжують спілкування, і хочуть вірити, що проблему вичерпано. І дійсно, компроміс іноді сильно допомагає у ситуаціях безпораддя або у ситаціях великих розбіжнотей між цінностями та інтересами сторін. І все ж таки, компроміс є тільки однією із стратегій виходу із конфлікту, але точно не найкращею із них.

Що трапляється насправді при компромісі? Чи всі сторони конфлікту задоволені? Чи всі інтереси та прохання учасників вислухані та серйозно сприйняті у ході розмови? Чи всі сторони відчувають задоволення від досягненного рішення?

Гадаємо, що відповіді не завжди будуть стверджувальні. Коли ми застрягли в конфлікті – це означає, що наші важливі потреби не були почуті чи сприйняті, і нам складно впоратися із таким станом речей. Ми ще довго будемо страждати від цього у подальшій комунікації.

Пригадаємо, що справжнє довготривале вирішення проблеми, потребує від нас чути один одного до кінця, і так само ділитися своїми переживаннями. Чи компроміс про це? - Скоріше ні, компроміс націлений на швидкість прийняття рішення, на те, щоб поступитися своїм в обмін на щось заради іншої людини. Чи таке рішення буде довготривалим? Кожен раз, коли ми поступаємося чимось важливим для себе, ми будемо шукати інші шляхи досягнення цих «втрат». Іншими словами, кожен компроміс – це «планування» наступного етапу конфлікту у майбутньому.

Компроміс не є добрим чи поганим за дефініцією. Це лише один із шляхів вирішення ситуацій глухого кута, але важливо розуміти на першому етапі комунікації, що певні потреби сторін будуть втрачені, що учасники суперечки не будуть повністю задоволені. Бо якщо людині їхати наліво, а вам направо, компроміс запропонує всім обрати середню лінію, і їхати прямо. Хто виграє з цього? Хто програє?

Пам’ятаймо, що завжди краще вислухати один одного глибоко, чуйно, окреслити власні потреби, і тільки потім шукати рішення разом. Не поспішайте, можливо ви зможете знайти творчий шлях довготривалого порозуміння уникаючи компромісу.


12 переглядів0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page