top of page

Магія конфлікту. Рівні проблеми.

“Жодну проблему не можна вирішити на тому ж рівні, на якому вона виникла”. ”Тільки ті, хто розпочинають абсурдні спроби, зможуть досягти неможливого”. Ці цитати приписують Ейнштейну та належать вони світу. Якщо продовжити думку, закладену в цитатах – можна дійти простого та абсурдного висновку: Для того щоб вирішити будь-яку проблему, конфлікту достатньо змінити рівень свого сприйняття, або рівень сприйняття сторони/сторін.

Робиться це дуже просто – питаннями. Питання на кшталт «Чому?», «Чому це важливо?», «Для чого?» …

Ці питання дозволяють визначити рівень проблеми або конфлікту та зрозуміти в якому напрямку цей рівень потрібно змінювати. І краще досягнути рівня «з запасом», щоб вже напевне)) Для того, щоб мати можливість застосувати цей метод і потрібна незалежна та неупереджена третя особа, медіатор, яка не перебуває на рівні конфліктної ситуації, не занурена в неї.

Техніку 5 запитань приписують Сакіті Тойода, на честь кого отримала свою назву автомобільна компанія Toyota Motor Corporation та, знову ж таки, все нове – давно забуте старе, і ця ідея зустрічається в багатьох джерелах.

Для вирішення простих проблем і конфліктів зазвичай достатньо від 3-х до 5-ти запитань «чому?» і я особисто не зустрічав випадків, коли питань потрібно більше 7. Ну а коли така ситуація виникає – вона може свідчити про небажання сторони/сторін вирішувати проблему. Але то вже інша історія…

Якщо є бажання, чи потреба спробувати як цей метод допомагає у вирішенні проблем та конфліктів - приходьте на вебінари, консультацію, чи медіацію до www.mediator.in.ua

9 переглядів0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page