top of page

Порада 6

Роздивитись які саме емоції, відчуття, реакції викликає в нас конфліктна ситуація.

Порада 6

Магія конфлікту. Система усвідомленого вирішення конфліктів П2М, Крок 6
Шостий крок – важливий крок для руху до розрішення конфліктної ситуації, як поточної, так і взагалі всіх наших конфліктів і криз. На цьому кроці ми будемо вивчати себе, намагатись роздивитись свій внутрішній світ ніби під збільшувальним склом.
Цей процес слід проводити не «про людське око», не для когось, не «для галочки». Його потрібно проходити виключно для себе щоб зрозуміти себе, свої реакції та ситуації і обставини, в яких у нас виникають конфлікти і напруження. Як зовнішні, так і внутрішні.
Практика, яку ми будемо використовувати на цьому етапі загальновідома, вона використовується практично всіма спеціалістами, які працюють з внутрішніми станами та зовнішніми обставинами, в багатьох системах та напрямах, але від цього не стала зрозумілішою та простішою, навпаки. Навколо цієї практики існує багато ідей, пояснень, суджень, переконань, спотворень та ілюзій. ЇЇ використовують психологи, психотерапевти, психоаналітики, лайф-коучі, фасилітатори, священники…
Тому ми забудемо все що знали і чули до цього і почнімо.
Ми уважно, глибоко і чесно, в першу чергу для себе, роздивимось всі наші емоції, відчуття, думки і реакції, які викликає в нас поточна конфліктна ситуація.
Але ми не будемо оцінювати наші емоції та відчуття, не будемо навішувати ярлички, не будемо розділяти їх на «погані» і «добрі», негативні чи позитивні, навіть спробуємо їх не називати. Просто відчуємо і роздивимось. Якийсь час побудемо в них. Не треба намагатись відсторонитись, пояснити, применшити, прикрити наші емоції. Вони просто існують такі як є.
Ми можемо розпочати занурення зі спроби побачити образ нашого конфлікту. Це може бути будь-що, будь який предмет чи ідея, до прикладу: затор на дорозі, гра в шахи, батут, біг, холодильник чи чайник, врешті-решт. А можемо почати з реакцій тіла на думки та емоції. Але не точно та не обов’язково, ми будемо йти за процесом та нашими відчуттями. В процесі знайомства з собою, коханим чи коханою, немає правил та шаблонів.
А от коли ми відкриємо для себе наш багатий та яскравий емоційний світ – перейдемо до наступного, сьомого кроку.
Отже, на шостому кроці ми роздивимось які саме емоції, відчуття, реакції викликає в нас конфліктна ситуація.

bottom of page