top of page

Порада 5

Припустити, що причини конфлікту знаходяться всередині нас, на нашому боці, та на час роботи з конфліктом зупинити звинувачення іншої сторони (сторін).

Порада 5

Зараз я пропоную попрацювати із припущеннями.
Дозволимо існувати ситуації, в якій причини конфлікту можуть бути всередині нас. Всього лиш припустимо, нічого більше. Це буде тільки наше внутрішнє гіпотетичне моделювання такої можливості.
Ні в якому разі ми не будемо перебирати на себе вину, за обставини, що склались. Не будемо звинувачувати себе, шукати свою провину, не будемо смакувати наші дії чи бездіяльність, займатись самоприниженням та вишукувати помилки. Також ми не будемо занурюватись в умовні способи дієслів (якби я, якщо б він, вона, вони, то …) та не будемо формувати альтернативні історії. Як любила казати моя бабця: «Якби та коби та в роті росли гриби, то був би не рот, а цілий город».
Наступне, що ми не будемо робити – на деякий час зупинимо звинувачення іншої сторони в конфліктній ситуації або сторін, якщо нас декілька. Ми не будемо знімати відповідальність ні з кого, також ми не будемо нікого звинувачувати. Ми домовимось про це лише тимчасово, на період роботи.
Досі було про те, що ми не робимо, а що ж ми робитимемо?
Зараз ми, всього на всього, скажемо собі, що ситуація є така як є, вона вже склалась, приймемо її об’єктивність. Вона не могла бути іншою саме в цих обставинних, які є на сьогодні. І на цьому зупинимось. Більше від нас, на цьому кроці не вимагається нічого.

bottom of page