top of page

Порада 4

Прийняти тверде рішення про необхідність розрішення конфлікту та бути готовими працювати на його вирішення

Порада 4

Наступний - про свободу волі та добровільність волевиявлення. Ніхто не може бути примушений до вчинення дій, врегулювання конфлікту, роботи самостійної чи з опонентом.
На цьому етапі нам слід оцінити готовність вступати в відкриту взаємодію з опонентом, чи рішення працювати самостійно. Готовність повинна підкріплятись ресурсами: переконання, впевненість у результаті, здатність чути думку іншого…
В разі відмови від взаємодії чи продовження роботи нам потрібно прийняти на себе відповідальність за непрояснені взаємовідносини та непорозуміння. Це також рішення, і воно має право на існування.
Навіть після прийняття рішення про початок роботи за системою, зупинити процес на час чи вийти з нього взагалі можна на будь-якому етапі. Можна також перейти до будь-якого наступного кроку, почати з кінця або повернутись назад. Все в нашій волі.
А от при прийнятті рішення про необхідність вирішення ситуації нам потрібно щиро впевнитись чи готові ми до завершення конфлікту, чи не є конфліктна ситуація чимось важливим для нас, що може маскувати, приковувати інші негаразди, крім тих, що лежать на поверхні. На перший погляд це дивне запитання, бо кому може подобатись бути в конфлікті. Та не все так однозначно.
Таким чином, тільки якщо ми готові працювати, ми маємо відповідні ресурси та настрій, ми впевнились, що дійсно хочемо позбутись і вийти з конфліктної ситуації, можемо переходити до наступного, п’ятого кроку.

bottom of page