top of page

Порада 3

Усвідомити, що вирішення конфлікту не є еквівалентно перемозі над протилежною стороною, а шлях вирішення та результат не є очевидними на початку

Порада 3

В нас вже є віра і тверде переконання, що конфлікт буде вирішено і зараз час перейти до третього кроку та попрацювати над шляхами розрішення конфліктної ситуації.
Хоча ні, на цьому етапі слід попрацювати над відсутністю шляхів вирішення, вірніше, зосередитись на відкиданні всіх очевидних та найбільш логічних напрямків та дій. Бажано виключити логіку, не передбачати та планувати жодних заходів, аргументів і контраргументів, доказів, обґрунтувань… Слід спробувати зупинити внутрішній і зовнішній діалог між нами та нашим опонентом, запитання, відповіді, пояснення.
Отакий парадоксальний крок.
Наша задача на цьому етапі підійти до нашої проблемної ситуації з чистим аркушем, без передбачень та пророцтв щодо її розвитку та вирішення.
Ми спробуємо відпустити контроль ситуації, відсторонитись та піднятись над нею.
Єдина теза, на якій ми маємо зосередитись, що вирішення конфліктної ситуації не є еквівалентно перемозі над опонентом, його беззастережною капітуляцією.
Вирішення не буде перемогою, чи поразкою. Не буде також компромісом, адже в компромісі сторони відмовляються від чогось та поступаються чимось задля досягнення тактичного та дуже часто тимчасового примирення, оскільки містить в собі зерна невдоволення від поступок, які поступово проростуть.
Процес усвідомленої роботи із конфліктом буде направлено на взаємовигідне вирішення, яке влаштує всі сторони.
Також ми, на цьому етапі, приймаємо та погоджуємось із фактом, що тут і зараз ми не знаємо і навіть не уявляємо яким чином буде розвиватись ситуація та яке рішення може бути віднайдене на завершенні. Хоча це не виключає того, що воно відоме. Тим не менше ми від нього абстрагуємось.
Отже, коли ми не бачимо шляхів вирішення, не прогнозуємо кінцевий результат, можемо рухатись далі.

bottom of page