top of page

Порада 12

Виявити та осмислити, наскільки це вдасться, приховані мотиви, цілі та уроки конкретної конфліктної ситуації. Що вона нам дає, до чого підштовхує, від чого застерігає.

Порада 12

Останній, дванадцятий крок підсумовує але аж ніяк не завершає всю здійснену нами глибоку та серйозну роботу по усвідомленому вирішенню нашої конфліктної ситуації. Але давайте спершу повернемось до Кроку 1.
Пригадуєте? «Бажано сісти і задуматись для чого виникла ситуація, про що вона нам говорить, що підсвічує, які уроки ми можемо пройти та чому навчитись. До аналізу ситуації ми ще повернемось на останньому кроці, після того як отримаємо результат розрішення конфлікту. Та дуже позитивно буле порівняти наше бачення та розуміння на цьому етапі із нашою оцінкою в кінці процесу».
Тепер ми можемо порівняти наші стани і реакції на ситуацію до початку роботи та після. А порівнявши ми можемо побачити наш прогрес в розумінні причин нашого конфлікту, позицій сторін до роботи, виявлені інтереси та очікування в ході роботи та результат, якого ми досягли в кінці.
Саме такий аналіз дасть нам можливість при виникненні подібних, чи й зовсім інших обставин та ситуацій, а виникнення їх неминуче, діяти та реагувати по-іншому, підходячи до процесу усвідомлено та зважено. І конфліктів явно поменшає, а ті що виникатимуть, будуть вирішуватись набагато простіше і легше.
Ми зможемо бути самі для себе консультантами, радниками та медіаторами.
Таким чином Крок 12 – виявити та осмислити, наскільки це вдасться, приховані мотиви, цілі та уроки конкретної конфліктної ситуації. Що вона нам дає, до чого підштовхує, від чого застерігає.

bottom of page