top of page

Порада 11

Домовитись про зустріч із протилежною стороною через процедуру медіації або самостійно та спробувати проговорити свої емоції та реакції, виявлені в кроках 6 та 9, а також прояснити інтереси та сподівання протилежної сторони, які могли бути причиною конфліктної ситуації. Спільно визначити оптимальні умови врахування інтересів сторін конфлікту.

Порада 11

Одинадцятий, передостанній крок, фактично, завершує роботу із конкретною конфліктною ситуацією, яка привела нас до процесу усвідомленого вирішення. На цьому кроці ми можемо перейти вже до безпосереднього розрішення конфлікту, за участі всіх сторін суперечки.
Звичайно, якщо в нас для цього є необхідність бажання та ресурс, адже спільні зустрічі можуть проявити багато неочікуваного та цікавого у взаємовідносинах. Та, якщо ми глибоко пропрацювали попередні 10 кроків несподіванок буле небагато, а ми до них будемо готові.
Принцип добровільності для інших сторін також ніхто не відміняв, тому для проходження 11 кроку необхідно заручитись їх згодою, якщо вони не були долучені до взаємодії на попередніх кроках.
На зустрічі, чи зустрічах нам доцільно щиро проговорити наше бачення конфліктної ситуації, причини, поточний стан та очікувані шляхи вирішення. Не зайвим буде озвучити наші відчуття, емоції та реакції, однак тільки свою частину. Тут нам стануть в нагоді шостий і сьомий кроки і частково дев’ятий. Якщо інша сторона не виявить бажання говорити про свої почуття та емоції, ми не будемо наполягати, однак ми поцікавимося інтересами та сподіваннями нашого опонента щодо вирішення конфлікту.
Організувати такі зустрічі можна самостійно, якщо ми впевнені в своїх силах та ресурсі, а можна скористатись процедурою медіації, особливості якої описані на https://www.p2m.com.ua/general-8. Все в наших руках, головне вірити.
Отже, Крок 11 - домовитись про зустріч із протилежною стороною через процедуру медіації або самостійно та спробувати проговорити свої емоції та реакції, виявлені в кроках 6 та 9, а також прояснити інтереси та сподівання протилежної сторони, які могли бути причиною конфліктної ситуації. Спільно визначити оптимальні умови врахування інтересів сторін конфлікту.

bottom of page