top of page

Порада 10

Спробувати прийняти відповідальність за свої реакції на себе та:
a) уявно наділити протилежну сторону бажаними «позитивними» якостями, які були ідентифіковані в кроці 8;
та/або
b) трансформувати внутрішньо ідентифіковані емоції конфлікту в їх позитивні еквіваленти дуальних пар.

Порада 10

Наступний, десятий крок в нас двозначний, неоднозначний і роздвоєний. Він складається з двох протилежних варіантів та ми можемо виконувати або один із них, на вибір, або робити обидва, послідовно чи паралельно, або не робити взагалі.
На цьому кроці нам знадобиться трохи більше зосередженості, волі і наміру, звісно якщо забажаємо.
Отже, зараз ми спробуємо прийняти відповідальність за свої реакції на себе та:
Варіант 1 - уявно наділити протилежну сторону бажаними «позитивними» якостями, які були ідентифіковані на кроці 8.
Звучить смішно. Як це так, він/вона мене постійно ображає, а я буду уявляти його/її чуйним, здатним розуміти та прощати або ще краще, якщо він/вона викликає в мене ненависть та відразу, то я буду уявляти його/її люблячим? Дурня якась.
Та це не дурня, а магія конфлікту, алхімія, перетворення «свинця» в «золото».
Пояснити чому вона відбувається неможливо. Це потрібно спробувати і відчути результат. А результатом буде розчинення енергії конфлікту. Єдина умова – цей крок потрібно робити щиро. Пам’ятаєте про Крок 2?
та/або
Варіант 2 - трансформувати внутрішньо ідентифіковані емоції конфлікту в їх позитивні еквіваленти дуальних пар.
Цей варіант складніший, як би парадоксально це не звучало, бо працювати нам доведеться із собою, всередині. Нам потрібно спробувати замінити наші «негативні» емоції в наші ж протилежні, «позитивні» відчуття. Якщо ми відчуваємо ревнощі – ми повинні довіряти, якщо в нас нетерпимість, протилежною якістю буде співчуття, страх змінюється на віру і прийняття, і так далі.
Це і буде початком процесу усвідомленої трансформації конфлікту, який дасть нам можливість вийти на зовсім інший рівень взаємодії. Від руйнівних до гармонійних відносин.
Якщо ми щиро попрацюємо над цим кроком, наступний крок може нам вже не знадобитись, бо працювати не буде над чим. Конфлікт зникне, розчиниться тим, чи іншим способом.
Отака магія.

bottom of page